Ürün Reçetesi

Ürün Reçetesi, üretilecek olan mamullerin hangi operasyonlardan geçeceği, hangi malzemelerden ne kadar kullanılacağı ve hangi yarı mamullerin üretileceği gibi bilgilerin kaydedildiği bir tablodur.

Reçete, üretim modülün kalbidir. Üretim Emirleri de reçete kullanılarak verilir.

Aynı zamanda muhasebe açısından üretilen ürün ( mamül ürün ) hangi malzemelerden ne kadar kullanıldığının bilinmesi stoklardan düşülmesini sağlar. Üretim aşamasında yapılan işcilik, elektrik, sarf malzeme gibi giderlerin kullanılması ile de mamül ürünün ne kadar maliyeti olduğunu çıkartmaya faydası vardır. Ayrıca mamül ürünün satış rakamını da daha net şekilde belirlenmesinde faydası olur.

Üretim Reçetesi Oluşturma

İDURUM ile Mamül / Yarı Mamül Ürün Oluşturma

Üreteceğiniz mamül ürünüzün reçetesini oluşturabilirsiniz.

Reçete Oluşturma

Mamül / Yarı Mamül Ürün ( üreteceğiniz ürün ) reçetesini oluşturuken kullanacağınız maddeler Yarı Mamül ürün, Ürün, Sarf Malzeme,Hizmet, Gider gibi başlıklardan oluşmaktadır. Reçeteleri istediğiniz gibi oluşturabilirsinizOnline Ürün Reçetesi Oluşturma Programı

Üretim

Reçetesi oluşturulan Mamül/Yarı mamül ürünlerin oluşması için üretim oluştur dediğinizde, Mamül ürün stoklara gireceği gibi oluşumundaki ürünlerde stoklardan düşecektir.Stok Üretim Modülü Programı

İDURUM ile Üretim Reçetesi ile;

  • Ürün reçetesinde ne kadar ürün / hammadde kullanıldı ise o kadar miktar stoklardan düşer ve mamül ürün miktarı oluşur.
  • Toplam maliyetini çıkarabilirsiniz ve Satış fiyatını belirtebilirsiniz
  • Üretim aşamasında Eksik listesini görebilir ve listeyi indirebilirsiniz

Tüm bu özelliklere sahip online ön muhasebe programını denemek için aşağıdaki linke tıklayınız

30 Gün Ücretsiz Deneyin

Sorularınız ve destek talepleriniz için aşağıdaki iletişim kanallarından bizimle irtibata geçebilirsiniz. destek@idurum.com adresine yazabilirsiniz.
En kısa sürede size bilgi verilecektir.
Ayrıca telefonla destek talep edebilirsiniz

0224 233 17 77

Haftaiçi 09:00 - 18:00

Ücretsiz Pazaryeri Entegrasyonlarımız


Trendyol Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyon
N11 Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyon
Hepsiburada Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyon
PttAVM Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyon
Pazarama Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyon
Çiçek Sepeti Pazaryeri E-Ticaret Entegrasyon

E-Ticaret entegrasyonu işletmelerinin verimliliğini ve müşteri deneyimini artırmak için önemlidir. Başarılı bir e-ticaret entegrasyonu, verilerin anında senkronize olmasını, ödeme işlemlerinin verimli hale getirilmesini, analitik verilerin toplanmasını ve raporlanmasını ve daha birçok fayda içerir.

İDURUM, bu özelliği ile tüm kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.